День 1

Загальні питання професійної патології. Пневмоконіози. Хронічний бронхіт та хронічне обструктивне захворювання легень пилової етіології. Вібраційна хвороба та нейросенсорна приглухуватість. Висотна та кесонна хвороби.

Опрацюйте тему за літературними джерелами. Дайте розгорнуті відповіді на питання, розв'яжіть клінічні задачі та проаналізуйте 1 спірограму (інструкція нижче)

Корисна інформація

Спірометрія.pdf
GOLD_Spirometry_2010.pdf

Дайте розгорнуті відповіді на наступні питання

Відповіді надішліть на електронну адресу home.immunology.occupational@gmail.com у прикріпленому файлі з розширенням .doc або .docx (стандартні текстові формати програми Microsoft Word). У ТЕМІ ЛИСТА та у НАЗВІ прикріпленого ФАЙЛА зазначте ПІБ, групу, десяток та тему. Приклад теми листа, а також назви прикріпленого файла: "Іванов І.І. 202Б. 5 десяток. Професійні хвороби. День 1". Увага! Неправильно підписані роботи перевірятися не будуть! Також нагадуємо, що виконання завдання є самостійною роботою студентів. У разі якщо будуть надіслані ідентичні роботи, усі автори отримають оцінку "незадовільно".


  1. Алгоритм встановлення діагнозу професійного захворювання в Україні. Необхідні документи.

  2. Провести диференційний діагноз між силікозом та дисемінованим туберкульозом. (Вказати відмінні та схожі ознаки в скаргах, анамнезі, результатах об’єктивного обстеження та методів дослідження, роль професійного маршруту).

  3. Професійна патологія, зумовлена впливом шуму. Методи дослідження та лікування.

Розв'яжіть клінічні задачі

Розв'язок надайте у текстовому документі з відповідями на питання з попереднього завдання.

Приклад теми листа, а також назви прикріпленого файла: "Іванов І.І. 202Б. 5 десяток. Професійні хвороби. День 1". Увага! Неправильно підписані роботи перевірятися не будуть!

день 1 профпат1111.docx

Проаналізуйте спірограму

Нижче наведено файл зі спірограмами. Знайдіть спірограму з номером, який вам зазначив Ваш викладач. Проаналізуйте спірограму та зробіть висновок, чи є у хворого порушення функції зовнішього дихання, за яким типом, якого ступеня тяжкості, позитивна чи негативна проба з бронхолітиком (якщо проводилася). Ваш висновок наведіть у текстовому файлі з відповідями на питання з попереднього завдання.

Приклад теми листа, а також назви прикріпленого файла: "Іванов І.І. 202Б. 5 десяток. Професійні хвороби. День 1". Увага! Неправильно підписані роботи перевірятися не будуть!

Спірограми.pdf