Новини кафедри
Початок нового навчального року
2 вересня 2024 року на кафедрі внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології почався новий навчальний рік.
Інструктаж співробітників кафедри щодо дій під час повітряної тривоги (звуків сирени)
Всі співробітники кафедри пройшли інструктаж щодо дій під час повітряної тривоги (звуків сирени)
Приєднання кафедри
Згідно з наказом № 97-ОД від 30 серпня 2022 р. з 01.09.2022 кафедру професійних хвороб, клінічної імунології і клінічної фармакології було приєднано до кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії та встановлено назву: кафедра внутрішньої медицини 2, фтизіатрії, професійних хвороб і клінічної імунології.
Увага! Засідання СНТ!
Повідомляємо, що 10 лютого 2020 року о 14.00 відбудеться чергове засідання студентського наукового товариства на тему: "Молекулярно-таргетна терапія в лікуванні алергії та онкологічних захворювань. Малі молекули та моноклональні антитіла".
Місце проведення: Конференц-зала Міського алергологічного центру за адресою вул. Шмідта, 26.
Запрошуємо усіх бажаючих та зацікавлених!
Співробітники гідно представили академію на міжнародному заході
З 16 по 18 січня у місті Прага відбувся 7й міжнародний семінар з питань здоров’я легень (7th International Workshop on Lung Health). В цьому заході активну участь взяли співробітники кафедри професійних хвороб та клінічної імунології.
Наші науковці на постерній сесії представили результати власних досліджень, які є частниною наукової роботи дніпровської пульмонологічної школи, очолюваної проф. Т.О. Перцевою. Проф. К.Ю. Гашинова була нагороджена як автор найкращої доповіді та отримала Travel Grant на участь у воркошопі, що відбудеться в наступному році. Також свої доповіді представляли доцент В.В. Дмитриченко, аспіранти К.С. Суська, О.О. Бойко та Д.О. Романова.
Також в рамках майстер-класу проводилась Future Leaders’ Mentoring Programme, мета якої об’єднати молодих науковців з різних країн та надати їм можливість під керівництвом проф. S. Aliberti (Італія) та P. Spagnolo (Італія) скласти проект власного наукового дослідження. За результатами конкурсного відбору учасниками програми від нашої академії були доцент В.В. Дмитриченко та аспірант Д.О. Романова. По завершенні програми їх проект був визнаний найкращим та був представлений на сцені воркшопа.
Лекторами майстер-класу були провідні світові пульмонологи, а саме F. Blasi (Італія), J. Virchow (Німеччина), G.W. Canonica (Італія), P. Barnes (Велика Британія), M. Miravitlles (Іспанія) та багато інших.
Ці три дні були наповнені лекціями, що освітлювали найсучасніші здобутки в діагностиці та лікуванні респіраторних хвороб, обговореннями цікавих питань, запеклими дискусіями, дружньою атмосферою. Та надихнули всіх учасників на подальшу плідну працю та нові здобутки.
Чергове засідання молодих науковців
14 сiчня 2020 вiдбулося засiдання студентського наукового товариства на тему: "Сучаснi дiaгностичнi методики в алергологii. Молекулярна алергодiагностика." Студенти 5 курсу пiдготували 9 цiкавих доповiдей. Хотiлося б традиційно вiдмiтити високий рiвень пiдготовки доповiдей. Професор кафедри Дитятковська Є.М. пiдтримувала доповiдачiв i робила слушнi зауваження.
Дякуємо усiм за участь та запрошуємо на наступнi засiдання наукового товариства!
ШАНОВНІ СТУДЕНТИ 5 КУРСУ І МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!
ДОВОДИМО ДО ВАШОГО ВІДОМА!
Дата І перескладу з дисциплін «Професійні хвороби» та «Клінічна імунологія та алергологія» призначена навчальною частиною на 20.01.2020 на 10:00.
Дата ІІ перескладу з дисциплін «Професійні хвороби» та «Клінічна імунологія та алергологія» - на 30.01.2020 на 09:00.
ШАНОВНІ СТУДЕНТИ 6 КУРСУ ІІ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ !
Дата І перескладу з дисциплін «Внутрішня медицина»: 20.01.2020 о 10:00.
Дата ІІ перескладу з дисциплін «Внутрішня медицина»: 28.01.2020 о 09:00.
Увага! Засідання СНТ!
Повідомляємо, що 14 січня 2020 року о 14.30 відбудеться чергове засідання студентського наукового товариства на тему: "Сучасні діагностичні методики в алергології. Молекулярна алергодіагностика".
Місце проведення: Конференц-зала Міського алергологічного центру за адресою вул. Шмідта, 26.
Запрошуємо усіх бажаючих та зацікавлених!
Різдвяні читання у місті Лева
5 та 6 грудня 2019 року у м. Львів відбулися традиційні «Різдвяні читання з імунології та алергології», в яких активну участь взяли співробітники кафедри професійних хвороб та клінічної імунології нашої академії. На цьому науковому форумі, поєднавшому провідних фахівців країни, з проблемними доповідями виступили професор Гашинова Катерина Юріївна та професор Дитятковська Євгенія Михайлівна. У конкурсі молодих вчених академію представляли аспірант кафедри професійних хвороб та клінічної імунології Недогибченко Наталія Олександрівна та студентка 6 курсу Волошкіна Вікторїя Сергіївна. Доповідь нашої студентки «Структура сенсібілізації до молекул та екстрактів алергенів у Дніпровському регіоні» була визнана найкращою серед молодих науковців.
Обговорили імунологічні проблеми безпліддя
10 грудня 2019 року відбулося засідання студенського навкового товариства на тему: "Імунітет та вагітність. Імунологічні аспекти безпліддя". Студенти 5-го курсу підготували 4 цікаві доповіді, в яких була освітлена набільш актуальна інформація з теми обговорення. Професор кафедри Євгенія Михайлівна Дитятковська підтримувала молодих доповідачів та надавала слушні зауваження та доповнення. На засіданні були присутні студенти 5 курсу, які проявляють неабиякий інтерес до проблем сучасної імунології.
Дякуємо учасникам та дод зустрічі на наступних засіданнях наукового товариства!
Увага! Засідання СНТ!
Повідомляємо, що 10 грудня 2019 року о 14.00 відбудеться чергове засідання студентського наукового товариства на тему: "Імунітет та вагітність. Імунологічні аспекти безпліддя". Місце проведення: Конференц-зала Міського алергологічного центру за адресою вул. Шмідта, 26.
Запрошуємо усіх бажаючих!
Чергове засідання СНТ
27 листопада 2019 року відбулося засідання студенського навкового товариства на тему: "Алергічні захворювання шкіри. Диференційна діагностика". Засідання проводила д.мед.н, професор кафедри професійних хвороб та клінічної імунології, завідувач Дніпровським алергологічним центром Євгенія Михайлівна Дитятковська. Було заслухано 5 цікавих доповідей, підготовлених найбільш активними студентами. Традиційно хотілось би відзначити високий рівень підготовки доповідей.
На засіданні були присутні студенти 5 та 6 курсів.
Дякуємо усім за участь та запрошуємо всіх бажаючіх відвідати наступні засідання наукового товариства!
Запрошуємо на засідання СНТ!
Повідомляємо, що 27 листопада 2019 року о 14.30 відбудеться чергове засідання студентського наукового товариства на тему: "Алергічні захворювання шкіри. Диференційна діагностика". Місце проведення: Конференц-зала Міського алергологічного центру за адресою вул. Шмідта, 26. Запрошуємо усіх бажаючих!
Вітаємо з успішним захистом дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора філософії
асистента кафедри професійних хвороб та клінічної імунології
ОЛЕНУ МИКОЛАЇВНУ КОВАЛЕНКО
Співробітники кафедри щиро вітають шановну Олену Миколаївну з цією урочистою подією. Ми бажаємо незгасної наснаги та постійного прагнення до успіху в своїй професійній діяльності, високих досягнень та нагород, невичерпних сил та інтересу до роботи, величезних планів та обов'язкової їх реалізації!
Робота, що виконана у Дніпропетровській медичній академії, отримала срібний грант на 4th Universal Scientific Education and Research Network (USERN) Congress & Prize Festival
8-11 листопада 2019 р. у м. Будапешт відбувся 4th Universal Scientific Education and Research Network (USERN) Congress & Prize Festival, в якому взяла участь аспірант кафедри професійних хвороб та клiнiчної імунології Ольга Бойко. Результати її власних досліджень отримали Срібний грант USERN, а доповідь була визнана однією з найкращих в секції молодих вчених.
Конгрес поєднав разом науковців, які тільки починають свою кар’єру, та провідних професорів медицини зі всього світу.
Висока оцінка роботи, що виконана у нашій академії, з боку авторитетних колег надихає на подальшу працю в обраному напрямку. Дякуємо Universal Scientific Education and Research Network!
Жовтневе засідання студентського наукового товариства
30 жовтня відбулося чергове засідання студентського наукового товариства кафедри на тему «Імунопатогенез хронічних захворювань дихальних шляхів». Були розглянуті патофізіологічні та імунологічні аспекти різних типів запалення дихальних шляхів, обговорені фенотипи бронхіальної астми та сучасні методи лікування. Засідання відвідали студенти п’ятого та шостого курсів академії. Хотілося б відмітити високий рівень підготовки доповідей студентами, глибоке інформаційне вивчення тематики та творчий підхід. Дякуємо усім за участь та запрошуємо бажаючих відвідати наступні засідання нашого наукового товариства!
Перше засідання студентського наукового товариства у новому навчальному році
24 вересня відбулося перше у новому навчальному році засідання студентського наукового товариства кафедри на тему «Сатурнізм. Вплив тяжких металів на репродуктивну систему чоловіка та жінки. Майстер-клас з проведення діагностичних тестів у хворих на вібраційну хворобу». Професор Родіонова В. В. та головний міський профпатолог Глиняна Л. А. продемонстрували опитування та огляд пацієнта, що працював у важких промислових умовах, провели майстер-клас з проведення діагностичних тестів, які застосовуються у практиці лікаря-профпатолога. Засідання відвідали 18 студентів, що навчаються на п’ятому та шостому курсах академії.
Запрошуємо усіх бажаючих відвідати наступні засідання нашого наукового товариства!
Співробітники академії взяли активну участь у конгресі
Європейського респіраторного товариства
З 24 вересня по 3 жовтня у місті Мадрид відбувся конгрес Європейського респіраторного товариства. В ньому активну участь взяли співробітники кафедр внутрішньої медицини 1, професійних хвороб та клінічної імунології, оториноларингології. Результати власних досліджень науковців нашої академії були представлені у 14 доповідях, автори яких – член-кор. НАМН України професор Перцева Т. О., професори Конопкіна Л. І., Гашинова К. Ю., Родіонова В. В., Дитятковська Є. М., доценти Дмитриченко В. В., Ботвінікова Л. А., Фесенко О. В., Бєлослудцева К. О., асистенти Коваленко О. М., Коваль Д. С., Басіна Б. О. та аспіранти Крихтіна М. А., Суська К. С., Бабенко А. О.
Робота проф. К. Ю. Гашинової була представлена у якості тої, що отримала грант LSC-2019, а доцент Бєлослудцева К. О. та аспірант Крихтіна М. А. отримали Young Scientists Sponsorship.
Конгрес став доброю нагодою плідного спілкування з провідними світовими пульмонологами – професорами Франческо Блазі, Полом Кірхманом, Шамсах Казані, Петером Варком. Експерти високо оцінили якість наукових досліджень, що виконуються у ДЗ «ДМА».
Отже, попереду нові наукові завдання. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з європейськими колегами!
Всеукраїнська конференція "Актуальні питання професійних захворювань в Україні"
17-18 вересня у м. Дніпро та м. Кривий Ріг пройшла щорічна науково-практична конференція, на якій визнані науковці з усієї України освітили найбільш актуальні питання професійних хвороб.
Конференція розпочалась з доповіді члена-кореспондента НАМН України, професора Перцевої Т.О. щодо найновіших тенденцій лікування бронхіальної астми згідно з GINA-2019. Також в рамках першого пленарного засідання були обговорені такі питання як азбестообумовлена патологія, роль науково-дослідних інститутів гігієнічного профілю в медичній реформі, особливості антибіотикотерапії у хворих з обтяженим професійним анамнезом, зв’язок ідіопатичного легеневого фіброзу з професійними хворобами легень.
Окрім цього, доповідачі приділили увагу зв’язку професійної діяльності з репродуктивним здоров’ям жінок, остеоартритом, алергічними хворобами та ін.
Серед доповідачів були такі видатні науковці як професори А. В. Басанець, Т. А. Ковальчук, М. М. Островський, Ю. М. Мостовой, С. І. Ткач. Дніпропетровську медичну академію представляли професори К. Ю. Гашинова, Є. М. Дитятковська, В. В. Родіонова, Л. І. Конопкіна, В. А. Потабашній, О. А. Шевченко, Н. М. Онул, доцент І. С. Борисова та багато інших.
В рамках конференції відбулося урочисте перше засідання «Всеукраїнської асоціації науковців і лікарів з професійної патології і гігієни праці».
Також була проведена секція стендових доповідей, на якій молоді вчені розповіли про свої дослідження в галузі професійної патології.
Конференцію відвідали близько п’яти сотень спеціалістів у галузі охорони здоров’я. Серед слухачів конференції були представники різноманітних лікарських спеціальностей, які так чи інакше зустрічаються у своїй практичній діяльності з пацієнтами, що працюють в несприятливих умовах. Така відвідуваність відображає надзвичайну актуальність та непідробний інтерес лікарів до тем, що були висвітлені на конференції.
До зустрічі наступного року!
Міністерство охорони здоров’я України
Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України»
Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини»
Громадська організація «Всеукраїнська асоціація науковців і лікарів з професійної патології та гігієни праці»
Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації
Департамент охорони здоров’я населення Дніпропетровської міської ради
Громадська організація «АРМЕД»
запрошують взяти участь у роботі
науково-практичної конференції
«АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ В УКРАЇНІ»,
що відбудеться 17вересня 2019 року в м. Дніпро
та 18 вересня 2019 року в м. Кривий Ріг
(Згідно Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2019 році.).МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:
17.09.2019, Культурно-діловий центр «Менора», вул. Шолом-Алейхема, 4/26, м. Дніпро.
18.09.2019, вул. Дишинського, 11, Отель «Паркхаус», м. Кривий Ріг.
РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ:
17.09.2019 з 8:00 до 09:00;
18.09.2019 з 8:00 до 10:00
ПОЧАТОК ВИСТАВКИ: 17-18.09.2019 о 8:00.
ВІДКРИТТЯ конференції: 17.09.2019 о 9:00.
РОБОЧІ МОВИ конференції: українська, російська, англійська.
Більш детальна інформація за посиланнями:
Найкращі знавці з клінічної імунології та алергології в України серед студентів – це студенти ДЗ «ДМА»
9-10 квітня 2019 року у місті Харків на базі Харківського національного медичного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з Клінічної імунології та алергології.
Студентів спіткали різноманітні випробування: тестування, розв’язання імунограм та клінічних задач і надання допомоги при невідкладних станах в алергології. Команда ДЗ «ДМА» у складі: Панов Володимир Віталійович (6 курс, І медичний факультет, 3 група 9 дес.), Волошкіна Вікторія Сергіївна (5 курс, ІІ медичний факультет, 202 група 6 дес.), Карпович Марія Вікторівна (5 курс, ІІ медичний факультет, 202 група 6 дес) та Галкіна Анастасія Анатоліївна (5 курс, ІІ медичний факультет, 202 група 5 дес), продемонструвала блискучі знання та зайняла І командне місце, а Володимир Панов отримав І місце у індивідуальному заліку.
Щиро вітаємо наших переможців та колектив кафедри професійних хвороб та клінічної імунології з високими досягненнями та бажаємо підкорювати ще вищі наукові вершини!
Участь молодих вчених академії у XVI Міжнародній науковій конференції студентів, молодих вчених та фахівців “Актуальні питання сучасної медицини”
28-29 березня 2019 року у Харкові відбулась XVI Міжнародна наукова конференція студентів, молодих вчених та фахівців “Актуальні питання сучасної медицини”, присвячена 25-річчю від дня народження кафедр внутрішньої медицини, загальної та клінічної імунології та алергології медичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. У конференції прийняли участь та виступили зі стендовими доповідями аспіранти кафедри професійних хвороб та клінічної імунології Бойко О.О. , Суська К.С. та студентка 5-го курсу Запащикова Ю.М. Результати досліджень молодих вчених нашої академії були високо оцінені президією конференції та доповідь Бойко О.О. була відзначена сертифікатом за актуальність теми.
Вітаємо з отриманням гранту імені Георгія Вікторовича Дзяка
аспіранта кафедри професійних хвороб та клінічної імунології
СУСЬКУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ!
Співробітники кафедри щиро вітають шановну Ксенію Сергіївну з цією святковою подією та бажають опанування нових наукових висот і досягнення нових професійних звершень!
Вітаємо з отриманням диплома
кандидата медичних наук
ХМЕЛЬ ОЛЕНУ СТАНІСЛАВІВНУ!
Співробітники кафедри щиро вітають шановну Олену Станіславівну з цією урочистою подією та бажають сил, завзяття та невпинного професійного зростання!
Міністерство охорони здоров‘я України
Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров‘я України»
Українське товариство фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ)
Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації
Департамент охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради
Громадська організація «АРМЕД»
запрошують взяти участь у роботі
науково-практичної конференції
«СУЧАСНІ ПИТАННЯ АЛЕРГОЛОГІЇ»,
що відбудеться 2-3 квітня 2019 року в м. Дніпро
(Згідно Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2019 році.).МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: Культурно-діловий центр «Менора», вул. Шолом-Алейхема, 4/26, м. Дніпро.
РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ: 2 квітня 2019 року з 8:00 до 17:00; 3 квітня 2019 року з 8:00 до 11:00.
ПОЧАТОК ВИСТАВКИ: 2 квітня 2019 року о 8:00.
ВІДКРИТТЯ конференції: 2 квітня 2019 року о 9:00.
РОБОЧІ МОВИ конференції: українська, російська, англійська.
Більш детальна інформація за посиланнями:
Результати І туру Всеукраїнської олімпіади з Клінічної імунології та алергології
14 лютого 2019 року відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з Клінічної імунології та алергології на базі кафедри професійних хвороб та клінічної імунології.
До складу журі входили: завідувач кафедри професійних хвороб та клінічної імунології, д. мед. н., професор Гашинова Катерина Юріївна, завідувач кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології, доцент, д. мед. н. Степанський Дмитро Олександрович, доцент кафедри внутрішньої медицини 3, к. мед. н. Лакіза Тетяна Владиславівна.
Усі учасники олімпіади продемонстрували високий рівень знань. Та найкраще розкрили свій потенціал наступні студенти:
І місце – Панов Володимир (І медичний факультет, 6 курс, 3 група, 9 десяток)
ІІ місце – Карпович Марія (ІІ медичний факультет, 5 курс, 202 група, 6 десяток)
ІІІ місце – Смешко Ганна (І медичний факультет, 5 курс, 4 група, 12 десяток), Волошкіна Вікторія (ІІ медичний факультет, 5 курс, 202 група, 6 десяток), Галкіна Анастасія (ІІ медичний факультет, 5 курс, 202 група, 5 десяток).
Переможці І етапу будуть захищати честь Державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України» на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з Клінічної імунології та алергології, що відбудеться 8-10 квітня 2019 року у м. Харків.
Щиро вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!
Вельмишановні студенти V та VI курсів!
Запрошуємо Вас взяти участь
у І етапі Олімпіади з Клінічної імунології та алергології,
що відбудеться 14 лютого о 10:00
на базі кафедри професійних хвороб та клінічної імунології
(Комунальний заклад «Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня № 4» Дніпропетровської обласної Ради, вул. Ближня 31, 5 поверх) .
Запрошуються усі бажаючі!
Чергове засідання студентського наукового гуртка
12 грудня на базі Алергологічного відділення Комунального закладу «Дніпровське клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги» Дніпровської міської Ради відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка, присвячене молекулярній алергології. Гурток очолювали завідувач кафедри професійних хвороб та клінічної імунології доктор медичних наук, професор Гашинова Катерина Юріївна, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Дитятковська Євгенія Михайлівна та кандидат медичних наук, асистент кафедри Хмель Олена Станіславівна.
Відкрила засідання професор Дитятковська Євгенія Михайлівна з доповіддю, що дозволила слухачам легко зрозуміти основи алергологічної діагностики, а продовжив дискусію з теми студент 6 курсу 3 групи 9 десятку Володимир Панов, який у інтерактивній формі розповів, що являє собою метод ALEX, після якого студенти разом вже самостійно спробували визначити мажорні та мінорні білки та причини алергії на прикладах.
Загалом гурток пройшов у дуже дружній атмосфері, усі учасники отримали не тільки цікавий досвід, а й солодощі.
Вітаємо
Вельмишановного завідувача кафедри професійних хвороб, д. мед. н., професора
Гашинову Катерину Юріївну
з блискучим звітом кафедри професійних хвороб та клінічної імунології!
Наша кафедра ще дуже молода, проте ми разом пройшли надзвичайний шлях під Вашим керівництвом, Вельмишановно Катерино Юріївно! Цей шлях сповнений значними науковими досягненнями, невпинним зростанням та постійним вдосконалленям!
Нехай наша кафедра квітне й приносить щирі плоди нашої праці, а слава її шириться не тільки в Україні, а й за її межами!
З повагою та найширішими вітаннями,
Колектив кафедри професійних хвороб та клінічної імунології
Вітаємо з присудженням наукового ступеня кандидата медичних наук!
Наказом МОН України №1146 від 23.10.2018 року (Додаток 5)
асистенту кафедри професійних хвороб та клінічної імунології
ХМЕЛЬ ОЛЕНІ СТАНІСЛАВІВНІ
присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук
Співробітники кафедри щиро вітають шановну Олену Станіславівну з цією урочистою подією та бажають сил, завзяття та невпинного професійного зростання!
"Хеллоуїнське" засідання студентського наукового гуртка
24 жовтня 2018 р. на кафедрі професійних хвороб та клінічної імунології пройшло чергове засідання студентського наукового гуртка, присвячене Нобелівській премії з медицини у 2018 році, а саме ролі «ключових точок» у активації лімфоцитів. З доповіддю «Як розлютити Т-лімфоцити та перемогти пухлину?» виступила студентка 5 курсу І медичного факультету 4 групи Смєшко Ганна Олександрівна. Під час засідання гуртку відбулася жвава дискусія, у якій прийняли участь як студенти п’ятого та шостого курсів, так і викладачі.
Також на кафедрі відбулось святкування імунологічного Хеллоуїну – кімнати для студентів було оздоблено святковими гарбузами, а на занятті та під час засідання гуртка за вірні відповіді студенти отримували не тільки оцінки, але й тематичні солодощі.