Новини кафедри

Участь колективу кафедри професійних хвороб та клінічної імунології у міжнародному шкірно- алергологічному самітті

Європейська Академія Алергології та Клінічної Імунології 12-13 січня 2021 року проводила шкірно- алергологічний саміт для спеціалістів та вчених, що займаються питаннями алергології та клінічної імунології.

В рамках цієї події професор кафедри професійних хвороб та клінічної імунології Є.М.Дитятковська, кандидат медичних наук Є. В. Корецкая та аспірант Н. О.Недогибченко представили результати наукової роботи кафедри на тему: «Особливості прегравідарного періоду у жінок з кропив’янкою, що часто рецидивує», які були високо оцінені міжнародними експертами. Доповідь була визнана однією з найкращих та була нагороджена грошовою премією.

Вітаємо наших науковців та бажаємо подальших успіхів!


Запрошуємо на підсумкове засідання студентського наукового товариства

4 червня 2021 о 13.00 вiдбудеться пiдсумкове засiдання студентського наукового товариства цього навчального року на базі нашої кафедри, що знаходиться у алергологічному відділенні КОШМД.

Запрошуємо на засiдання наукового товариства!

Травневе засідання СНТ кафедри

20 травня 2021 року вiдбулося засiдання студентського наукового товариства на тему: "Системнi васкулiти. Синдром Чердж- Стросса". На засiданнi товариства були присутнi 17 майбутнiх лiкарiв, вони пiдготували 4 цiкавi доповiдi. Рiвень пiдготовки доповiдей на високому рiвнi. Дякуємо усiм за участь та запрошуємо на наступнi засiдання наукового товариства!

Запрошуємо на засідання студентського наукового товариства

20 травня 2021 о 13.00 вiдбудеться засiдання студентського наукового товариства на тему:

"Системнi васкулiти. Синдром Чердж- Стросса".

Запрошуємо на засiдання наукового товариства!

За адресою: м. Днiпро, вул. Шмiдта, 26

Алергоцентр, 2 поверх.

ПАМ’ЯТАЄМО. СКОРБИМО

Кафедра професійних хвороб та клінічної імунології зі скорботою сповіщає, що 2 травня 2021 року пішла з життя кандидат медичних наук доцент Трофименко Алла Іванівна.

Алла Іванівна Трофименко народилася 1 листопада 1937 року у селищі Сурсько-Литовське Дніпропетровської області. Після закінчення школи з 1955 по 1961 р.р. навчалася у Дніпропетровському медичному інституті, працювала цеховим терапевтом у МСЧ шинного заводу. Алла Іванівна проявила інтерес до вивчення захворювань, які виникають у робітників шинного виробництва під впливом шкідливих факторів виробничого середовища. Саме тому, коли у 1968 році рішенням Дніпропетровського обласного відділу охорони здоров’я було відкрито відділення профпатології у обласній лікарні ім. І.І. Мечникова, Алла Іванівна Трофименко почала працювати ординатором цього відділення, а також асистентом кафедри госпітальної терапії №1, яку очолювала професор І.І. Крижанівська. У 1976 р. Алла Іванівна захистила кандидатську дисертацію. З початку існування курсу профпатології при кафедрі госпітальної терапії №1 його очолював доцент Л.Й. Рогачевський, з 1976 р. цей курс очолила доцент А.І. Трофименко. З 1983 по 1990 рр. відділення профпатології знаходилося на базі міської лікарні №1, а з 1991 р. до сьогоднішнього часу – на базі КНП «Міська клінічна лікарня №4» ДМР. Всі ці роки Аллі Іванівна поряд з викладацькою і науковою роботою доцента кафедри була консультантом відділення профпатології, готувала практичних лікарів до роботи в якості лікарів-профпатологів. А. І. Трофименко автор більше ніж 100 наукових робіт з питань профпатології та внутрішньої медицини. Алла Іванівна завжди користувалася повагою співробітників та любов’ю хворих, яким завжди приділяла багато уваги. Алла Іванівна була видатним знавцем з питань профпатології, доклала багато зусиль задля створення служби профпатології у Дніпропетровській області, до того ж була доброю, чуйною і життєрадісною людиною. Ми будемо її пам’ятати…

Співробітники кафедри професійних хвороб та клінічної імунології.

02. 05. 2021

Вітаємо з успішним захистом дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук

аспіранта кафедри професійних хвороб та клінічної імунології

ОКСАНУ ВІТАЛІЇВНУ КАРАСЬОВУ

Захист дисертаційної роботи на тему: «Клінічні, функціональні показники та маркери системного запалення в оцінці формування легеневого фіброзу», яка виконувалася під керівництвом професора Родіонової Вікторії Всеволодівни, відбувся 14.04.2021 року. Рецензентами роботи виступали професор Курята О. В. та професор Кузьміна А.П. Опонентами були професор Яцишин Р. І., професор Бойко Д. М. Карасьова О. В. працює лікарем–пульмонологом у спеціалізованому відділенні для лікування хворих на COVID-19 терапевтичного та акушерського профілю Комунального підприємства «Державної обласної клінічної лікарні ім. І. І. Мечнікова, Дніпропетровської обласної ради», м. Дніпро; має вищу кваліфікаційну категорію за фахом «пульмонологія». У червні 2020 року Указом Президента України присвоєне почесне звання «Заслужений лікар України».

Співробітники кафедри щиро вітають шановну Оксану Віталіївну та наукового керівника Вікторію Всеволодівну з цією урочистою подією. Ми бажаємо Вам нових численних перемог і досягнень, напрацювань і звершень, невичерпного джерела натхнення й завзяття, віри в себе, надійного тилу та згуртованої команди однодумців! Радіємо Вашим успіхам!


Засідання СНТ кафедри у квітні

16 квiтня 2021 року вiдбулося засiдання студентського наукового товариства на тему:

"Iмунопатогенез реакцii " Трансплантат проти хазяїна".

На засiданнi були присутнi 14 майбутнiх лiкарiв.

Було пiдготовано та заслухано 5 цiкавих доповiдей.

Рiвень пiдготовки доповiдей, як i завжди, на високому рiвнi.

Дякуємо усiм за участь та запрошуємо на наступнi засiдання наукового товариства!

Засідання СНТ кафедри у березні

22 березня 2021 року вiдбулося засiдання студентського наукового товариства на тему:

"Iмунопатогенез хронiчних захворювань дихальних шляхiв."

Майбутнi лiкарi пiдготували три цiкавi доповiдi.

Рiвень пiдготовки доповiдей, як i завжди, на високому рiвнi.

Дякуємо усiм за активну участь та запрошуємо на наступнi засiдання наукового товариства!


Анонс Dnipro Allergosummit 2021 online.pdf

Лютневе засідання СНТ кафедри

5 лютого 2021 року вiдбулося засiдання студентського наукового товариства на тему: "Ведення вагiтних з алергiчними захворюваннями." На засiданнi були присутнi 32 майбутнiх лiкаря. Студенти 5 курсу пiдготували три цiкавi доповiдi:

- Алергiчний ринiт та вагiтнicть.

- Кропив'янка та вагiтнiсть.

- Бронхiaльна астма у вагiтних.

Як i завжди, хотiлося б вiдмiтити високий рiвень пiдготовки доповiдей. Дякуємо усiм за участь та запрошуємо на наступнi засiдання наукового товариства!

Запрошуємо відвідати лютневе засідання СНТ

5 лютого 2021 о 13.00 вiдбудеться засiдання студентського наукового товариства на тему:

"Ведення вагiтних з алергiчними захворюваннями."

Запрошуємо на засiдання наукового товариства!

http://meet.google.com/hgu-fmjp-xan

Участь колективу кафедри професійних хвороб та клінічної імунології у міжнародній науковій школі


З 22 по 25 січня Європейська Академія Алергології та Клінічної Імунології проводила зимову школу для спеціалістів та вчених, що займаються питаннями алергології та клінічної імунології.

В рамках цієї події завідувач кафедри професійних хвороб та клінічної імунології, професор К. Ю. Гашинова, професор Є. М. Дитятковська, доцент В. В. Дмитриченко та аспірант К. С. Суська представили результати наукової роботи кафедри, які були високо оцінені міжнародними експертами.

Отже, попереду нові наукові завдання. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з європейськими колегами.

Міжнародні конференції в режимі онлайн - безперешкодний напрям наукової співпраці


З 13 по 15 січня відбулась міжнародна конференція 8th International Workshop on Lung Health у режимі онлайн, в якій активну участь взяли співробітники кафедри професійних хвороб та клінічної імунології, отримавши грант AFISM для участі у події. Результати власних досліджень науковців нашої академії були представлені у трьох доповідях, автори яких – професори К. Ю. Гашинова та В. В Родіонова, доцент В. В. Дмитриченко, аспіранти О. О. Бойко та К. С. Суська. Також, у рамках конференції проводилася навчальна програма Future Health Leaders mentoring program, в якій взяла участь аспірант К. С. Суська. Протягом 3 днів семінару ментори дали учасникам інструменти, поради та рекомендації щодо вивчення клінічних публікацій та метаналізів. Бажаємо подальших наукових досягнень співробітникам нашої академії!

СІЧНЕВЕ ЗАСІДАННЯ СНТ

12 сiчня 2021 року вiдбулося засiдання студентського наукового товариства на тему: "Алергiчнi захворювання шкiри. Диференцiйна дiaгностика."

Студентами 5 курсу було пiдготовлено 9 цiкавих доповiдей на різні теми: атопiчний дерматит, набряк Квiнке, екзема, токсидермiя, синдром Стiвенса - Джонсона, синдром Лайелла, кропивниця та ін.

Як i завжди, хотiлося б вiдмiтити високий рiвень пiдготовки доповiдей.

Дякуємо усiм за участь та запрошуємо на наступнi засiдання наукового товариства!


Засідання СНТ у січні

12 сiчня 2021 о 13.00 вiдбудеться засiдання студентського наукового товариства на тему: "Алергiчнi захворювання шкiри. Диференцiйна дiaгностика." Запрошуємо на засiдання наукового товариства усіх бажаючих!

https://meet.google.com/hgu-fmjp-xan

Перемога у конкурсі наукових доповідей

У грудні 2020 року відбулась чергова щорічна науково-практична конференція молодих вчених «Актуальні питання гігієни праці та професійної патології», у рамках якої було представлено більше 30 доповідей молодих вчених з усієї країни. Аспірантка нашої кафедри Ксенія Сергіївна Суська цього року здобула друге місце у конкурсі за роботу «Бронхообструкція у мешканців промислового регіону, хворих на бронхоектазію: чи є зв’язок із факторами професійних шкідливостей?», виконану під керівництвом професора Катерини Юріївни Гашинової. Вітаємо наших науковців та бажаємо подальший успіхів!


ГРУДНЕВЕ ЗАСІДАННЯ СНТ

7 грудня 2020 року вiдбулося засiдання студентського наукового товариства на тему: "Невiдкладнi стани в практицi алерголога. Алгоритм медичноi допомоги." Заслухали 4 цiкавi доповiдi, якi пiдготували найбiльш активнi студенти 5 курсу. Хотiлося б вiдмiтити, як i завжди, високий рiвень пiдготовки доповiдей. Дякуємо усiм за участь! А також запрошуємо на наступне засiдання наукового товариства, яке вiдбудеться у сiчнi 2021 року!

Шановні студенти!

7 грудня 2020 року о 13.00 вiдбудеться засiдання студентського наукового товариства на тему: "Невiдкладнi стани в практицi алерголога. Алгоритм медичної допомоги."

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати засiдання наукового товариства!

https://zoom.us/j/2456130376?pwd=R1dyaVFUR1pWS1h3SmlzbWtDN0Ezdz09

Засідання СНТ кафедри

30 листопада 2020 вiдбулося засiдання студентського наукового товариства на тему: "Сучаснi дiaгностичнi методики в алергологii. Молекулярна алергодiагностика." Були присутні 20 студентів, що цікавляться імунологією та алергологією. Студенти 5 курса пiдготували 4 цiкавi доповiдi. Хотiлося б вiдмiтити високий рiвень пiдготовки презентацій. Дякуємо усiм за активну участь та запрошуємо на наступнi засiдання наукового товариства!

Шановні студенти!

30 листопада 2020 року о 13.00 вiдбудеться засiдання студентського наукового товариства на тему:

"Сучаснi дiaгностичнi методики в алергологii. Молекулярна алергодiагностика."

Запрошуємо усіх зацікавлених студентів на засiдання наукового товариства!

Вітаємо з успішним захистом дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук

асистента кафедри професійних хвороб та клінічної імунології

ЄЛЕНУ ВАЛЕРІЇВНУ КОРЄЦКУЮ

Співробітники кафедри щиро вітають шановну Єлену Валеріївну з цією урочистою подією. Ми бажаємо Вам нових численних перемог і досягнень, напрацювань і звершень, невичерпного джерела натхнення й завзяття, віри в себе, надійного тилу та згуртованої команди однодумців! Радіємо Вашим успіхам!


Міністерство охорони здоров‘я України Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України»

Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини»

Громадська організація «Всеукраїнська асоціація науковців і лікарів з професійної патології та гігієни праці»

Громадська організація «АРМЕД»

запрошують взяти участь у роботі науково-практичної конференції

ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ СИМПОЗІУМ З ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ПРАЦЕЗДАТНОГО ВІКУ:

Дніпровські студії зі збереження професійного довголіття працюючої людини

що відбудеться 16-17 вересня 2020 року в online форматі (у зв'язку з введенням КМУ обмежувальних заходів щодо розповсюдження COVID 19).

(У відповідності до проекту Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів, науково-практичних конференцій та наукових семінарів МОЗ та НАМН України, що заплановані до проведення у 2020 р.)

ВАРТІСТЬ РЕЄСТРАЦІЇ: БЕЗКОШТОВНО

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ: https://armed.org.ua/occupational_dis_anons_2020_ukr/

ГРАФІК КОНФЕРЕНЦІЇ: 16 вересня 2020 року 9:00 – 17:00.

17 вересня 2020 року 9:00 – 17:00.

РОБОЧІ МОВИ КОНФЕРЕНЦІЇ: українська, англійська, російська.

ДЕЛЕГАТИ КОНФЕРЕНЦІЇ: профпатологи, терапевти, сімейні лікарі, пульмонологи, лікарі МСЕК, реабілітологи, алергологи, ревматологи, кардіологи, неврологи, гастроентерологи, дерматологи тощо.

ОЧІКУВАНА КІЛЬКІСТЬ: 2500 делегатів.

ГОЛОВНІ ТЕМИ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

ЗАГАЛЬНОУКРАЇНСКИЙ СИМПОЗІУМ З ЛІКУВАННЯ ПАЦІЄНТІВ ПРАЦЕЗДАТНОГО ВІКУ

Дніпровські студії зі збереження професійного довголіття працюючої людини

 • Сучасні методи діагностики та диференційної діагностики захворювань у пацієнтів працездатного віку

 • Мультидисциплінарний підхід до вибору лікувальної тактики у хворих працездатного віку з урахуванням професійного анамнезу

 • Місце пацієнтів з професійними захворюваннями в практиці різних за фахом лікарів

 • Стан та перспективи розвитку профпатологічної служби України

 • Професійні захворювання в практиці фахівців сімейної медицини, терапевтів, пульмонологів, алергологів, кардіологів, неврологів, гастроентерологів, ревматологів, дерматологів тощо. Новітні стратегії профілактики та лікування

 • Збереження професійного здоров’я працівників та мешканців промислового регіону –пріоритетна задача медицини праці

 • Актуальні питання профілактики та сучасні методи лікування коморбідних пацієнтів з професійними захворюваннями

 • Актуальні питання гігієни праці, вплив виробничих факторів на здоров’я працюючих. Профілактика професійних захворювань

 • Проблеми реабілітації пацієнтів працездатного віку

Кожен зареєстрований делегат отримує сертифікат учасника, який надає

10 балів БПР.

До уваги учасників постерної секції

До участі в секції приймаються постерні доповіді в форматі PDF або PowerPoint (альбомна орієнтація). Розмір не більше 4-х сторінок.

До уваги учасників секції конкурсу молодих вчених

До участі в секції приймаються постерні доповіді молодих вчених (віком до 40 років) в форматі PDF або PowerPoint (альбомна орієнтація). Розмір не більше 4-х сторінок.

Доповіді приймаються до 11 вересня 2020 року.

ДОВІДКИ:

Довідки з питань участі у конференції, наукової програми конференції, електронної реєстрації можна одержати на сторінці конференції в інтернеті:

https://armed.org.ua/occupational_dis_anons_2020_ukr/

або за телефонами:

Наукова програма конференції: професор Гашинова Катерина Юріївна, тел. +38(050)590­83­07, e­mail: conferenceoccup@gmail.com

Постерна сесія та конкурс молодих вчених: доцент Дмитриченко Валерія Валеріївна, тел. +38(050)571­73­22, e­mail: conferenceoccup@gmail.com

Телефон для спонсорів конференції: Стадничук Гліб Миколайович, тел. +38(067)247­66­76, e­mail: gleb.stadnichuk@armed.org.ua Реєстрація, розміщення у готелях: Громадська Марія Євгенівна, +38(097)­367­98­76, e­mail: director@armed.org.uaВітаємо призерів Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт

9-го квітня 2020 року у Харківському національному медичному університеті було підведено підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Всього на конкурс було надіслано близько 40 праць з усіх регіонів України. Одна із робіт, що представляли Дніпропетровську медичну академію, «Дослідження ранніх ознак впливу локальної вібрації як предикторів розвитку вібраційної хвороби в обрубувачів металургійного виробництва» (автори - студентки I медичного факультету Анісімова Анастасія (5 курс) та Ступак Тетяна (6 курс), науковий керівник – професор кафедри професійних хвороб та клінічної імунології д. мед. н. Вікторія Всеволодівна Родіонова), була високо оцінена рецензентами та посіла почесне III місце.

Щіро вітаємо призерів! Бажаємо подальших успіхів та нескінченних перемог!

Вітаємо з присудженням наукового ступеню кандидата медичних наук

ОЛЕНУ МИКОЛАЇВНУ КОВАЛЕНКО,

асистента кафедри професійних хвороб та клінічної імунології!

Колектив кафедри щиро вітає Вас, шановна Олено Миколаївно, з цією знаменною подією. Це був довгий, сповнений труднощами шлях. Проте Ви здолали усі перешкоди, впевнено крокуючи до поставленої мети. Нехай ця подія буде лише успішним початком для ваших подальших перемог. Ми бажаємо Вам і надалі реалізовувати усі плани та проекти з тією ж несамовитою відданістю справі, бажаємо сил та наснаги, підтримки близьких та впевненності у кожному кроці!

Олімпійці серед нас!

2 березня на кафедрі професійних хвороб та клінічної імунології на базі міського алергологічного центру відбувся 1 етап Всеукраїнської студентської олімпіади з клінічної імунології та алергології. У заході взяли участь 19 студентів 5-6 курсів медичних факультетів.

Студентам потрібно було пройти через три конкурсні етапи. Спочатку традиційно тестування та розв'язування клінічних задач. А далі учасники демонстрували неабияку швидкість мислення та реакції під час брейн-рингу. Вперше при проведенні олімпіади на всіх етапах використовувалися сучасні цифрові технології для забезпечення найбільшої наочності, а також максимальної об'єктивності та прозорості при визначенні переможців.

У результаті запеклої боротьби призові місця розподілилися наступним чином. І місце посіла студентка 5 курсу І медичного факультету Лілія Бондаренко. ІІ та ІІІ місця зайняли Марина Курилець та Валерія Білова, також студентки 5 курсу І медичного факультету.

Переможці вибороли право представляти нашу академію у ІІ етапі Олімпіади, де серед понад 40 учасників з усієї країни будуть визначені найкращі знавці клінічної імунлогії та алергології.

Дякуємо усім студентам за участь та бажаємо нашим переможцям наснаги та успіхів у наступному етапі змагання!

Олімпіада з клінічної імунології та алергології

До уваги студентів!

Кафедра професійних хвороб та клінічної імунології запрошує взяти участь у I етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з клінічної імунології та алергології, який відбудеться 2-го березня о 11.00 за адресою вул. Шмідта, 26 (КНП “КЛШМБД” ДМР, міський алергологічний центр, 3-й поверх, кафедра професійних хвороб та клінічної імунології, конференц-зала).

В програмі:

 1. Тестові запитання;

 2. Клінічні задачі;

 3. Брейн-ринг.

Запрошуємо до участі студентів V-VI курсів.

Лютневе засідання молодих науковців

10 лютого 2020 вiдбулося засiдання студентського наукового товариства, на якому студенти 5-го курсу обговорили сучасні можливості молекулярно-таргетної терапiї та її місце в лiкуваннi алергii та онкологiчних захворювань. Була підготовлена рекорда кількість доповідей, а саме 10 цікавих та інформативних повідомлень. Рiвень пiдготовтовки, як завжди, на високому рiвнi. Професор кафедри Євгенія Михайлівна Дитятковська, а також асистенти Олена Валеріївна Корєцкая та Наталія Олександрівна Недогибченко робили цінні доповнення щодо алергологічних аспектів теми обговорення.

Дякуємо усiм за участь та запрошуємо на наступнi засiдання наукового товариства!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Увага! Засідання СНТ!

Повідомляємо, що 10 лютого 2020 року о 14.00 відбудеться чергове засідання студентського наукового товариства на тему: "Молекулярно-таргетна терапія в лікуванні алергії та онкологічних захворювань. Малі молекули та моноклональні антитіла".

Місце проведення: Конференц-зала Міського алергологічного центру за адресою вул. Шмідта, 26.

Запрошуємо усіх бажаючих та зацікавлених!

Співробітники гідно представили академію на міжнародному заході

З 16 по 18 січня у місті Прага відбувся 7й міжнародний семінар з питань здоров’я легень (7th International Workshop on Lung Health). В цьому заході активну участь взяли співробітники кафедри професійних хвороб та клінічної імунології.

Наші науковці на постерній сесії представили результати власних досліджень, які є частниною наукової роботи дніпровської пульмонологічної школи, очолюваної проф. Т.О. Перцевою. Проф. К.Ю. Гашинова була нагороджена як автор найкращої доповіді та отримала Travel Grant на участь у воркошопі, що відбудеться в наступному році. Також свої доповіді представляли доцент В.В. Дмитриченко, аспіранти К.С. Суська, О.О. Бойко та Д.О. Романова.

Також в рамках майстер-класу проводилась Future Leaders’ Mentoring Programme, мета якої об’єднати молодих науковців з різних країн та надати їм можливість під керівництвом проф. S. Aliberti (Італія) та P. Spagnolo (Італія) скласти проект власного наукового дослідження. За результатами конкурсного відбору учасниками програми від нашої академії були доцент В.В. Дмитриченко та аспірант Д.О. Романова. По завершенні програми їх проект був визнаний найкращим та був представлений на сцені воркшопа.

Лекторами майстер-класу були провідні світові пульмонологи, а саме F. Blasi (Італія), J. Virchow (Німеччина), G.W. Canonica (Італія), P. Barnes (Велика Британія), M. Miravitlles (Іспанія) та багато інших.

Ці три дні були наповнені лекціями, що освітлювали найсучасніші здобутки в діагностиці та лікуванні респіраторних хвороб, обговореннями цікавих питань, запеклими дискусіями, дружньою атмосферою. Та надихнули всіх учасників на подальшу плідну працю та нові здобутки.

Чергове засідання молодих науковців

14 сiчня 2020 вiдбулося засiдання студентського наукового товариства на тему: "Сучаснi дiaгностичнi методики в алергологii. Молекулярна алергодiагностика." Студенти 5 курсу пiдготували 9 цiкавих доповiдей. Хотiлося б традиційно вiдмiтити високий рiвень пiдготовки доповiдей. Професор кафедри Дитятковська Є.М. пiдтримувала доповiдачiв i робила слушнi зауваження.

Дякуємо усiм за участь та запрошуємо на наступнi засiдання наукового товариства!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

ШАНОВНІ СТУДЕНТИ 5 КУРСУ І МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ!

ДОВОДИМО ДО ВАШОГО ВІДОМА!

Дата І перескладу з дисциплін «Професійні хвороби» та «Клінічна імунологія та алергологія» призначена навчальною частиною на 20.01.2020 на 10:00.

Дата ІІ перескладу з дисциплін «Професійні хвороби» та «Клінічна імунологія та алергологія» - на 30.01.2020 на 09:00.


ШАНОВНІ СТУДЕНТИ 6 КУРСУ ІІ МЕДИЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ !

Дата І перескладу з дисциплін «Внутрішня медицина»: 20.01.2020 о 10:00.

Дата ІІ перескладу з дисциплін «Внутрішня медицина»: 28.01.2020 о 09:00.

Увага! Засідання СНТ!

Повідомляємо, що 14 січня 2020 року о 14.30 відбудеться чергове засідання студентського наукового товариства на тему: "Сучасні діагностичні методики в алергології. Молекулярна алергодіагностика".

Місце проведення: Конференц-зала Міського алергологічного центру за адресою вул. Шмідта, 26.

Запрошуємо усіх бажаючих та зацікавлених!


Різдвяні читання у місті Лева

5 та 6 грудня 2019 року у м. Львів відбулися традиційні «Різдвяні читання з імунології та алергології», в яких активну участь взяли співробітники кафедри професійних хвороб та клінічної імунології нашої академії. На цьому науковому форумі, поєднавшому провідних фахівців країни, з проблемними доповідями виступили професор Гашинова Катерина Юріївна та професор Дитятковська Євгенія Михайлівна. У конкурсі молодих вчених академію представляли аспірант кафедри професійних хвороб та клінічної імунології Недогибченко Наталія Олександрівна та студентка 6 курсу Волошкіна Вікторїя Сергіївна. Доповідь нашої студентки «Структура сенсібілізації до молекул та екстрактів алергенів у Дніпровському регіоні» була визнана найкращою серед молодих науковців.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Обговорили імунологічні проблеми безпліддя

10 грудня 2019 року відбулося засідання студенського навкового товариства на тему: "Імунітет та вагітність. Імунологічні аспекти безпліддя". Студенти 5-го курсу підготували 4 цікаві доповіді, в яких була освітлена набільш актуальна інформація з теми обговорення. Професор кафедри Євгенія Михайлівна Дитятковська підтримувала молодих доповідачів та надавала слушні зауваження та доповнення. На засіданні були присутні студенти 5 курсу, які проявляють неабиякий інтерес до проблем сучасної імунології.

Дякуємо учасникам та дод зустрічі на наступних засіданнях наукового товариства!

Увага! Засідання СНТ!

Повідомляємо, що 10 грудня 2019 року о 14.00 відбудеться чергове засідання студентського наукового товариства на тему: "Імунітет та вагітність. Імунологічні аспекти безпліддя". Місце проведення: Конференц-зала Міського алергологічного центру за адресою вул. Шмідта, 26.

Запрошуємо усіх бажаючих!

Чергове засідання СНТ

27 листопада 2019 року відбулося засідання студенського навкового товариства на тему: "Алергічні захворювання шкіри. Диференційна діагностика". Засідання проводила д.мед.н, професор кафедри професійних хвороб та клінічної імунології, завідувач Дніпровським алергологічним центром Євгенія Михайлівна Дитятковська. Було заслухано 5 цікавих доповідей, підготовлених найбільш активними студентами. Традиційно хотілось би відзначити високий рівень підготовки доповідей.

На засіданні були присутні студенти 5 та 6 курсів.

Дякуємо усім за участь та запрошуємо всіх бажаючіх відвідати наступні засідання наукового товариства!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Запрошуємо на засідання СНТ!

Повідомляємо, що 27 листопада 2019 року о 14.30 відбудеться чергове засідання студентського наукового товариства на тему: "Алергічні захворювання шкіри. Диференційна діагностика". Місце проведення: Конференц-зала Міського алергологічного центру за адресою вул. Шмідта, 26. Запрошуємо усіх бажаючих!

Вітаємо з успішним захистом дисертаційної роботи на здобуття наукового ступеня доктора філософії

асистента кафедри професійних хвороб та клінічної імунології

ОЛЕНУ МИКОЛАЇВНУ КОВАЛЕНКО

Співробітники кафедри щиро вітають шановну Олену Миколаївну з цією урочистою подією. Ми бажаємо незгасної наснаги та постійного прагнення до успіху в своїй професійній діяльності, високих досягнень та нагород, невичерпних сил та інтересу до роботи, величезних планів та обов'язкової їх реалізації!

Робота, що виконана у Дніпропетровській медичній академії, отримала срібний грант на 4th Universal Scientific Education and Research Network (USERN) Congress & Prize Festival

8-11 листопада 2019 р. у м. Будапешт відбувся 4th Universal Scientific Education and Research Network (USERN) Congress & Prize Festival, в якому взяла участь аспірант кафедри професійних хвороб та клiнiчної імунології Ольга Бойко. Результати її власних досліджень отримали Срібний грант USERN, а доповідь була визнана однією з найкращих в секції молодих вчених.

Конгрес поєднав разом науковців, які тільки починають свою кар’єру, та провідних професорів медицини зі всього світу.

Висока оцінка роботи, що виконана у нашій академії, з боку авторитетних колег надихає на подальшу працю в обраному напрямку. Дякуємо Universal Scientific Education and Research Network!

Жовтневе засідання студентського наукового товариства

30 жовтня відбулося чергове засідання студентського наукового товариства кафедри на тему «Імунопатогенез хронічних захворювань дихальних шляхів». Були розглянуті патофізіологічні та імунологічні аспекти різних типів запалення дихальних шляхів, обговорені фенотипи бронхіальної астми та сучасні методи лікування. Засідання відвідали студенти п’ятого та шостого курсів академії. Хотілося б відмітити високий рівень підготовки доповідей студентами, глибоке інформаційне вивчення тематики та творчий підхід. Дякуємо усім за участь та запрошуємо бажаючих відвідати наступні засідання нашого наукового товариства!

Перше засідання студентського наукового товариства у новому навчальному році

24 вересня відбулося перше у новому навчальному році засідання студентського наукового товариства кафедри на тему «Сатурнізм. Вплив тяжких металів на репродуктивну систему чоловіка та жінки. Майстер-клас з проведення діагностичних тестів у хворих на вібраційну хворобу». Професор Родіонова В. В. та головний міський профпатолог Глиняна Л. А. продемонстрували опитування та огляд пацієнта, що працював у важких промислових умовах, провели майстер-клас з проведення діагностичних тестів, які застосовуються у практиці лікаря-профпатолога. Засідання відвідали 18 студентів, що навчаються на п’ятому та шостому курсах академії.

Запрошуємо усіх бажаючих відвідати наступні засідання нашого наукового товариства!

Співробітники академії взяли активну участь у конгресі

Європейського респіраторного товариства

З 24 вересня по 3 жовтня у місті Мадрид відбувся конгрес Європейського респіраторного товариства. В ньому активну участь взяли співробітники кафедр внутрішньої медицини 1, професійних хвороб та клінічної імунології, оториноларингології. Результати власних досліджень науковців нашої академії були представлені у 14 доповідях, автори яких – член-кор. НАМН України професор Перцева Т. О., професори Конопкіна Л. І., Гашинова К. Ю., Родіонова В. В., Дитятковська Є. М., доценти Дмитриченко В. В., Ботвінікова Л. А., Фесенко О. В., Бєлослудцева К. О., асистенти Коваленко О. М., Коваль Д. С., Басіна Б. О. та аспіранти Крихтіна М. А., Суська К. С., Бабенко А. О.

Робота проф. К. Ю. Гашинової була представлена у якості тої, що отримала грант LSC-2019, а доцент Бєлослудцева К. О. та аспірант Крихтіна М. А. отримали Young Scientists Sponsorship.

Конгрес став доброю нагодою плідного спілкування з провідними світовими пульмонологами – професорами Франческо Блазі, Полом Кірхманом, Шамсах Казані, Петером Варком. Експерти високо оцінили якість наукових досліджень, що виконуються у ДЗ «ДМА».

Отже, попереду нові наукові завдання. Сподіваємося на подальшу плідну співпрацю з європейськими колегами!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Всеукраїнська конференція "Актуальні питання професійних захворювань в Україні"

17-18 вересня у м. Дніпро та м. Кривий Ріг пройшла щорічна науково-практична конференція, на якій визнані науковці з усієї України освітили найбільш актуальні питання професійних хвороб.

Конференція розпочалась з доповіді члена-кореспондента НАМН України, професора Перцевої Т.О. щодо найновіших тенденцій лікування бронхіальної астми згідно з GINA-2019. Також в рамках першого пленарного засідання були обговорені такі питання як азбестообумовлена патологія, роль науково-дослідних інститутів гігієнічного профілю в медичній реформі, особливості антибіотикотерапії у хворих з обтяженим професійним анамнезом, зв’язок ідіопатичного легеневого фіброзу з професійними хворобами легень.

Окрім цього, доповідачі приділили увагу зв’язку професійної діяльності з репродуктивним здоров’ям жінок, остеоартритом, алергічними хворобами та ін.

Серед доповідачів були такі видатні науковці як професори А. В. Басанець, Т. А. Ковальчук, М. М. Островський, Ю. М. Мостовой, С. І. Ткач. Дніпропетровську медичну академію представляли професори К. Ю. Гашинова, Є. М. Дитятковська, В. В. Родіонова, Л. І. Конопкіна, В. А. Потабашній, О. А. Шевченко, Н. М. Онул, доцент І. С. Борисова та багато інших.

В рамках конференції відбулося урочисте перше засідання «Всеукраїнської асоціації науковців і лікарів з професійної патології і гігієни праці».

Також була проведена секція стендових доповідей, на якій молоді вчені розповіли про свої дослідження в галузі професійної патології.

Конференцію відвідали близько п’яти сотень спеціалістів у галузі охорони здоров’я. Серед слухачів конференції були представники різноманітних лікарських спеціальностей, які так чи інакше зустрічаються у своїй практичній діяльності з пацієнтами, що працюють в несприятливих умовах. Така відвідуваність відображає надзвичайну актуальність та непідробний інтерес лікарів до тем, що були висвітлені на конференції.

До зустрічі наступного року!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Міністерство охорони здоров’я України

Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України»

Державна установа «Український науково-дослідний інститут промислової медицини»

Громадська організація «Всеукраїнська асоціація науковців і лікарів з професійної патології та гігієни праці»

Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Департамент охорони здоров’я населення Дніпропетровської міської ради

Громадська організація «АРМЕД»

запрошують взяти участь у роботі

науково-практичної конференції

«АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ В УКРАЇНІ»,

що відбудеться 17вересня 2019 року в м. Дніпро

та 18 вересня 2019 року в м. Кривий Ріг

(Згідно Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2019 році.).

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ:

17.09.2019, Культурно-діловий центр «Менора», вул. Шолом-Алейхема, 4/26, м. Дніпро.

18.09.2019, вул. Дишинського, 11, Отель «Паркхаус», м. Кривий Ріг.

РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ:

17.09.2019 з 8:00 до 09:00;

18.09.2019 з 8:00 до 10:00

ПОЧАТОК ВИСТАВКИ: 17-18.09.2019 о 8:00.

ВІДКРИТТЯ конференції: 17.09.2019 о 9:00.

РОБОЧІ МОВИ конференції: українська, російська, англійська.

Більш детальна інформація за посиланнями:

ЗАПРОШЕННЯ НА КОНФЕРЕНЦІЮ

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

Найкращі знавці з клінічної імунології та алергології в України серед студентів – це студенти ДЗ «ДМА»

9-10 квітня 2019 року у місті Харків на базі Харківського національного медичного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з Клінічної імунології та алергології.

Студентів спіткали різноманітні випробування: тестування, розв’язання імунограм та клінічних задач і надання допомоги при невідкладних станах в алергології. Команда ДЗ «ДМА» у складі: Панов Володимир Віталійович (6 курс, І медичний факультет, 3 група 9 дес.), Волошкіна Вікторія Сергіївна (5 курс, ІІ медичний факультет, 202 група 6 дес.), Карпович Марія Вікторівна (5 курс, ІІ медичний факультет, 202 група 6 дес) та Галкіна Анастасія Анатоліївна (5 курс, ІІ медичний факультет, 202 група 5 дес), продемонструвала блискучі знання та зайняла І командне місце, а Володимир Панов отримав І місце у індивідуальному заліку.

Щиро вітаємо наших переможців та колектив кафедри професійних хвороб та клінічної імунології з високими досягненнями та бажаємо підкорювати ще вищі наукові вершини!


Carousel imageCarousel image

Участь молодих вчених академії у XVI Міжнародній науковій конференції студентів, молодих вчених та фахівців “Актуальні питання сучасної медицини”

28-29 березня 2019 року у Харкові відбулась XVI Міжнародна наукова конференція студентів, молодих вчених та фахівців “Актуальні питання сучасної медицини”, присвячена 25-річчю від дня народження кафедр внутрішньої медицини, загальної та клінічної імунології та алергології медичного факультету Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна. У конференції прийняли участь та виступили зі стендовими доповідями аспіранти кафедри професійних хвороб та клінічної імунології Бойко О.О. , Суська К.С. та студентка 5-го курсу Запащикова Ю.М. Результати досліджень молодих вчених нашої академії були високо оцінені президією конференції та доповідь Бойко О.О. була відзначена сертифікатом за актуальність теми.

Вітаємо з отриманням гранту імені Георгія Вікторовича Дзяка

аспіранта кафедри професійних хвороб та клінічної імунології

СУСЬКУ КСЕНІЮ СЕРГІЇВНУ!

Співробітники кафедри щиро вітають шановну Ксенію Сергіївну з цією святковою подією та бажають опанування нових наукових висот і досягнення нових професійних звершень!


Вітаємо з отриманням диплома

кандидата медичних наук

ХМЕЛЬ ОЛЕНУ СТАНІСЛАВІВНУ!

Співробітники кафедри щиро вітають шановну Олену Станіславівну з цією урочистою подією та бажають сил, завзяття та невпинного професійного зростання!

Міністерство охорони здоров‘я України

Державний заклад «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров‘я України»

Українське товариство фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації (УТІАІ)

Департамент охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації

Департамент охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради

Громадська організація «АРМЕД»

запрошують взяти участь у роботі

науково-практичної конференції

«СУЧАСНІ ПИТАННЯ АЛЕРГОЛОГІЇ»,

що відбудеться 2-3 квітня 2019 року в м. Дніпро

(Згідно Реєстру з’їздів, конгресів, симпозіумів та науково-практичних конференцій, які проводитимуться у 2019 році.).

МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ: Культурно-діловий центр «Менора», вул. Шолом-Алейхема, 4/26, м. Дніпро.

РЕЄСТРАЦІЯ УЧАСНИКІВ: 2 квітня 2019 року з 8:00 до 17:00; 3 квітня 2019 року з 8:00 до 11:00.

ПОЧАТОК ВИСТАВКИ: 2 квітня 2019 року о 8:00.

ВІДКРИТТЯ конференції: 2 квітня 2019 року о 9:00.

РОБОЧІ МОВИ конференції: українська, російська, англійська.

Більш детальна інформація за посиланнями:

ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ

ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ

Результати І туру Всеукраїнської олімпіади з Клінічної імунології та алергології

14 лютого 2019 року відбувся І етап Всеукраїнської олімпіади з Клінічної імунології та алергології на базі кафедри професійних хвороб та клінічної імунології.

До складу журі входили: завідувач кафедри професійних хвороб та клінічної імунології, д. мед. н., професор Гашинова Катерина Юріївна, завідувач кафедри мікробіології, вірусології, імунології та епідеміології, доцент, д. мед. н. Степанський Дмитро Олександрович, доцент кафедри внутрішньої медицини 3, к. мед. н. Лакіза Тетяна Владиславівна.

Усі учасники олімпіади продемонстрували високий рівень знань. Та найкраще розкрили свій потенціал наступні студенти:

І місце – Панов Володимир (І медичний факультет, 6 курс, 3 група, 9 десяток)

ІІ місце – Карпович Марія (ІІ медичний факультет, 5 курс, 202 група, 6 десяток)

ІІІ місце – Смешко Ганна (І медичний факультет, 5 курс, 4 група, 12 десяток), Волошкіна Вікторія (ІІ медичний факультет, 5 курс, 202 група, 6 десяток), Галкіна Анастасія (ІІ медичний факультет, 5 курс, 202 група, 5 десяток).

Переможці І етапу будуть захищати честь Державного закладу «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України» на ІІ етапі Всеукраїнської олімпіади з Клінічної імунології та алергології, що відбудеться 8-10 квітня 2019 року у м. Харків.

Щиро вітаємо переможців та бажаємо подальших успіхів!

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image

Вельмишановні студенти V та VI курсів!

Запрошуємо Вас взяти участь

у І етапі Олімпіади з Клінічної імунології та алергології,

що відбудеться 14 лютого о 10:00

на базі кафедри професійних хвороб та клінічної імунології

(Комунальний заклад «Дніпропетровська міська багатопрофільна клінічна лікарня № 4» Дніпропетровської обласної Ради, вул. Ближня 31, 5 поверх) .

Запрошуються усі бажаючі!

Чергове засідання студентського наукового гуртка

12 грудня на базі Алергологічного відділення Комунального закладу «Дніпровське клінічне об’єднання швидкої медичної допомоги» Дніпровської міської Ради відбулось чергове засідання студентського наукового гуртка, присвячене молекулярній алергології. Гурток очолювали завідувач кафедри професійних хвороб та клінічної імунології доктор медичних наук, професор Гашинова Катерина Юріївна, Заслужений лікар України, доктор медичних наук, професор Дитятковська Євгенія Михайлівна та кандидат медичних наук, асистент кафедри Хмель Олена Станіславівна.

Відкрила засідання професор Дитятковська Євгенія Михайлівна з доповіддю, що дозволила слухачам легко зрозуміти основи алергологічної діагностики, а продовжив дискусію з теми студент 6 курсу 3 групи 9 десятку Володимир Панов, який у інтерактивній формі розповів, що являє собою метод ALEX, після якого студенти разом вже самостійно спробували визначити мажорні та мінорні білки та причини алергії на прикладах.

Загалом гурток пройшов у дуже дружній атмосфері, усі учасники отримали не тільки цікавий досвід, а й солодощі.

Carousel imageCarousel imageCarousel image

Вітаємо

Вельмишановного завідувача кафедри професійних хвороб, д. мед. н., професора

Гашинову Катерину Юріївну

з блискучим звітом кафедри професійних хвороб та клінічної імунології!


Наша кафедра ще дуже молода, проте ми разом пройшли надзвичайний шлях під Вашим керівництвом, Вельмишановно Катерино Юріївно! Цей шлях сповнений значними науковими досягненнями, невпинним зростанням та постійним вдосконалленям!

Нехай наша кафедра квітне й приносить щирі плоди нашої праці, а слава її шириться не тільки в Україні, а й за її межами!


З повагою та найширішими вітаннями,

Колектив кафедри професійних хвороб та клінічної імунології

Вітаємо з присудженням наукового ступеня кандидата медичних наук!

Наказом МОН України №1146 від 23.10.2018 року (Додаток 5)

асистенту кафедри професійних хвороб та клінічної імунології

ХМЕЛЬ ОЛЕНІ СТАНІСЛАВІВНІ

присуджено науковий ступінь кандидата медичних наук

Співробітники кафедри щиро вітають шановну Олену Станіславівну з цією урочистою подією та бажають сил, завзяття та невпинного професійного зростання!

"Хеллоуїнське" засідання студентського наукового гуртка

24 жовтня 2018 р. на кафедрі професійних хвороб та клінічної імунології пройшло чергове засідання студентського наукового гуртка, присвячене Нобелівській премії з медицини у 2018 році, а саме ролі «ключових точок» у активації лімфоцитів. З доповіддю «Як розлютити Т-лімфоцити та перемогти пухлину?» виступила студентка 5 курсу І медичного факультету 4 групи Смєшко Ганна Олександрівна. Під час засідання гуртку відбулася жвава дискусія, у якій прийняли участь як студенти п’ятого та шостого курсів, так і викладачі.

Також на кафедрі відбулось святкування імунологічного Хеллоуїну – кімнати для студентів було оздоблено святковими гарбузами, а на занятті та під час засідання гуртка за вірні відповіді студенти отримували не тільки оцінки, але й тематичні солодощі.

Carousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel imageCarousel image